Autocamping Velký Vír má ideální polohu na březích orlické přehradní nádrže. Návštěvníci mohou využít dvě dlouhé oddělené písečné pláže. 

panorama plaz1

DOLNÍ PLÁŽ

Prní z pláží "Dolní" se nachází ve spodní části kempu u travnatého prostoru pro karavany a pro stany. Nabízí snadný přístup k vodě, písčitý břeh vhodný ke slunění a také poměrně pozvolný vstup do vody. Je ideální i pro rodiny s dětmi. Už od oběda poskytují stromy na břehu příjemný stín z jižní strany, takže v horkých dnech si můžete vybrat, zda budete ležet přímo na slunci nebo v polostínu.

 

 

HORNÍ PLÁŽ

Druhá z pláži "Horní" je romantickým místem s jedním z nejúžasnějších výhledů na orlické jezero v celé oblasti. Pláž je rozdělena na dvě části malým skalnatým poloostrůvkem, na jehož vrcholku se nachází travnatá plošina. Odtud, stejně tak jako přímo z písčité pláže u vody je krásný výhled na  vzdálené zátoky nejrůznějších tvarů a velikostí. Přímo naproti pak spatříme vystupovat z vody mohutnou skálu Žíkov (441 m nm).  "Horní" pláž se nachází nedaleko chatového prostoru "Borový vrch", kde najdeme chaty Lada standartu Family (viz. sekce Chaty). Dolů na pláž vede přírodní poněkud prudší  cesta lesem.